FFV Ipari elektronika, Automatizálás Kft. információs lapja
Tartalom
Menü
 
Hirdetések

Álláshírdetések
Cégek hirdetései
Egyéb hirdetések

 
Kapcsolat
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
Fontos lehet...

Fontos linkek
Szakmai linkek
Szaklap linkek
Oktatás
Kiállítási naptár 2006
Külföldi kiállítások 2006
Rendezvények

 
Keresés...
 
Hírlevél
E-mail cím:

Feliratkozás
Leiratkozás
SúgóSúgó
 
Referenciák

Centrál Mosodák Rt.
Dunacontrol Kft.
Elektromax Kft.
Elszöv Automatika Kft.
ESZAT Kft.
Fővárosi Vízművek Rt.
IMAG Ikarus Kft.
Mátrai Erőmű Rt.
MTD Elektro Kft.
Quint Service Kft.
VÁV Union Kft.

 
Könyvek a Libritől



 
Látogatások
 
Hírek
Hírek : Ingyenes lehet a cégbejegyzés

Ingyenes lehet a cégbejegyzés

  2006.06.23. 08:17

A vállalatalapítás nehézségére és költségességére régóta panaszkodnak az európai, ezen belül pedig a magyar vállalkozók.

A Világbank adatai szerint az Amerikai Egyesült Államokban öt nap alatt útjára indítható egy vállalkozás, az EU-ban egyedül a dán bürokrácia működik hasonlóan gyorsan.

Ezért az EU ide vonatkozó nyilatkozattervezete kimondja, hogy a cégalapítás díja legyen a lehető legalacsonyabb. A hazánkban 2006. július elsejével életbe lépő – 2006. évi IV. törvény - új cégtörvény kidolgozásakor még az is felmerült, hogy az első vállalkozás alapításakor nem kell majd az államnak az ezzel kapcsolatos illetékeket, díjakat kifizetni, így egy kisvállalkozás bejegyzése - betéti, korlátolt felelősségű, illetve közkereseti társaságok esetében - teljesen ingyenes lesz. Erre még ugyan várni kell, de így is sok könnyebbséget hoznak a változások.

Minimális adatszolgáltatás

A jogszabályalkotók igyekeztek a minimálisra szorítani a szolgáltatandó adatokat. Eddig bevett gyakorlat volt, hogy a vállalkozások a lehető legtöbb tevékenységi kört tüntették fel az alapító szerződéseikben, miközben csak néhányat gyakorolnak.

Ennek kapcsán Dr. Duxné Dr. Velcsov Katalin, a Csongrád Megyei Bíróság, mint Cégbíróság csoportvezető megyei bírója elmondta, hogy a jövő hónaptól kötelezően csak a főtevékenységet és az engedélyköteleseket kell cégjegyzékbe venni. Ezeken túl minden vállalkozás maga dönti el, hogy mit vetet még fel és ezt csak külön kérésre jegyzik be. A közhitelesség miatt a ténylegesen gyakorolt tevékenységeket érdemes lesz ezen túl is megjelölni – tette hozzá az elnökasszony.

Változások a munkaviszonyban

Fontos újdonság még, hogy vezető tisztségviselő – az rt.-ken túl kft.-nél, kkt.-nál és bt.-nél – a következő hónaptól nem állhat munkaviszonyban. Emellett természetesen lehet munkaviszonya a céggel, a lényeg, hogy nem vezető tisztségviselői minőségben. Ez esetben a két jogviszonyt élesen el kell különíteni.

Ez a módosítás az alkalmazotti viszonnyal járó védettség – például a fizetett szabadság - és a különböző kedvezményes juttatások – többek között a lakástámogatás, étkezési jegy – megszűnését jelenti.
A társadalombiztosítás és adózás szempontjából is más elbírálás alá esnek ezzel a vezető tisztséget ellátók.Az új gazdasági törvény hatályba lépése előtt fennálló munkaszerződések azonban a lejáratig érvényben maradhatnak – mondta Dr. Duxné.

A vezető tisztségviselő társasági jogviszonya kapcsán a gazdasági társaságokról szóló törvény mellett a Ptk. megbízásra vonatkozó szabályai az irányadók. A közkereseti és a betéti társaságokat érintő kevés változás egyike még, hogyha ezen vállalkozások egyszemélyesre csökkennek, akkor az eddigi három helyett hat hónapig működhetnek tovább egy taggal, s ha a beltag esik ki, a bt.-nél a kültag is jogosult a képviseletre.

Szerződésminta a törvényben

Nagy áttörés Magyarországon, hogy szerződésmintát is tartalmaz a törvény, amelyben csupán néhány adatot kell kitölteni, így elektronikus úton akár két napon belül is alapítható például betéti társaság, ha nincsenek különösebb igények. A szerződésminta kitöltéséhez nincs szükség jogi végzettségre, de a kötelező jogi képviseletet azonban továbbra is megmarad. A szerződésmintákat a cégtörvény melléklete tartalmazza. Ebben az esetben a tagok csak a szükséges adatokkal egészítik ki a mintát.

Az egyszerűsített cégeljárásban – szerződésmintát alkalmazva, elektronikus úton beadva - résztvevő gazdasági társaságok rövid elintézési határidővel számolhatnak: két nap alatt bejegyezik így a cégeket. Azok a társaságok, amelyek papíralapon, szerződésminta alkalmazásával kérik bejegyzésüket,
15 munkanap alatt lesznek bejegyezhetők. A szerződésminta nélküli alapbejegyzések esetén 30 nap áll rendelkezésre a cégbíróságoknak. A változásbejegyzési eljárást pedig 45 nap alatt kell elvégezni.
Ezek a határidők átmenetiek, egy évig lesznek érvényben.

A bejegyzés kapcsán fizetendő díjak változatlanok maradnak

A betéti társaság esetében a cégbejegyzési kérelem illetéke 50 ezer forint, ugyanez egy kft. esetében
100 ezer forintra rúg. A közzétételi díj bt-nél 14 ezer forint, kft-nél pedig 25 ezer forintot tesz ki.

Az új szabályok alapján, a cég (leendő cég) jogi képviselője, legfeljebb 60 napos időszakra, előzetes cégnév-foglalással élhet,. Ez azt jelenti, hogy a cég bejegyzése előtt kérni lehet azt, hogy a cégbíróság vizsgálja meg: a választott cégnév alkalmazható-e. A bíróság 3 napon belül válaszol a kérdésre, de ez 5000 forintba kerül.

Lényeges, hogy ha a 60 nap alatt a cégbejegyzési (névváltoztatási) kérelmet nem nyújtják be, a névfoglalás megszűnik. Változás történt a felügyelőbizottságokra vonatkozóan is: a magánszektorban ezek működtetése fakultatív, vagyis a kft.-nél sem lesz kötelező 50 milliós törzstőke felett.






Forrás: fn.hu
http://www.fn.hu/index.php?id=5&cid=136886

 
Ön már látta?
Indulás: 2004-04-12
 
Információk

Partnereink:

Agricola információs lapja

Disznövények 

Vadászati Információs Portál





            


Hírek
Hírek külföldről
Technika - Tudomány
Mosoly oldal


 
A nap képe
 
Virtuális Kiállítás

 
Fórum




Belépés
Tudnivalók
Moderálási alapelvek

 
G-Mail belépés
Felhasználónév:
Jelszó:
  SúgóSúgó

Új postafiók regisztrációja
 
StatElit

 
Top 1000
 
Tartalom